نگرانی بیمه گران از عرض‌اندام تازه‌واردان به بازار / در آمد بیمه گران با حضور استارت آپها در معرض خطر قرار دارد

به گزارش ریسک نیوز،شرکت pwC که دومین شرکت چندملیتی بزرگ دنیا در حوزه ارائه خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌ها محوب می شود ، می‌گوید شناخت بیمه گران از اینشورتک در طی یک سال اخیر تغییر کرده است

طبق گفته‌های شرکت pwC در گزارش فینتک جهانی 2017  بیشتر بیمه گران (86%) نگران‌اند که بیش از 20 درصد درآمدشان به خاطر حضور استارت‌آپ‌های حوزه اینشورتک در معرض خطر قرار گرفته است.

گزارش حاضر نشان می‌دهد که به اعتقاد 10 درصد از بیمه‌گران، بیش از 40 درصد کسب‌وکارشان به خاطر ظهور اینشورتک می‌تواند از بین برود.

در کل حدود هشت‌دهم (86%) بیمه‌گران مورد مطالعه نگران از دست رفتن سهمشان به خاطر بازیگران حوزه اینشورتک بوده‌اند که 52 درصد آنها اظهار داشته‌اند که نوآوری قلب استراتژی این شرکت‌ها محسوب می‌شود.

شرکت pwC اضافه کرد که سرعت تغییرات در صنعت بیمه افزایش‌یافته است و بیمه‌گران در نوآوری‌های شکل گرفته خارج از کسب‌وکارشان به‌منظور مواجهه با چالش‌های پیش رو و استفاده از فرصت‌ها، مشارکت می‌کنند.

علاوه بر آن در گزارش آورده شده که درک بیمه گران از اینشورتک طی یک سال اخیر تغییر کرده و نیز با مزایایی که شرکت‌های تکنولوژی می‌توانند برای شرکت‌های تأسیس‌شده در صنعت ایجاد ‌کنند، بیشتر آشنا شده‌اند.

سرمایه‌گذاری

84 درصد از بیمه گران مورد مطالعه در نظر دارند که در بخش تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در سال آینده سرمایه‌گذاری کنند که به مهمترین بخش برای سرمایه‌گذاری در بخش تکنولوژی صنعت تبدیل شده است.

بیشتر بیمه‌گران (94%) می‌گویند که مشارکت مشتری و شناساندن بهتر ریسک مهمترین روند‌های نوآوری ‌برای آنها محسوب می‌شود، درحالی‌که 63% آنها زمانی که با استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند نگران مقررات و منتشر نشدن داده‌های مربوط به آنها هستند.

طبق گزارش، نوآوران اینشورتک می‌توانند به بیمه‌گران در استفاده از داده‌ها و نیز انتقال به یک مدل پیشگیرانه- مانند عرضه بیمه‌نامه با پرداخت آنی خسارت- کمک کنند.

  نظرات